Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody

Posted on 29th apríl 2013 in Policajné správy

Polícia žiada o pomoc občanov pri zisťovaní svedkov dopravnej nehody, ktorá sa stala 17. apríla krátko po trinástej hodine v Seredi. Príslušník Policajného zboru zo Serede cúval z parkoviska pred budovou Obvodného oddelenia PZ v Seredi smerom na Pekársku ulicu služobným autom Nissan Xtrail. Pravdepodobne sa dostatočne nevenoval riadeniu vozidla a prehliadol, že sa v tom čase na ceste nachádza 76 ročná žena zo Serede. Pri cúvaní ju ohrozil a pravdepodobne zadnou časťou vozidla do nej narazil. V dôsledku toho žena stratila stabilitu a spadla na vozovku. Pri páde utrpela viaceré zranenia s predpokladanou dobou liečenia do šesť týždňov. Polícia žiada svedkov dopravnej nehody, najmä však ženu, ktorá sa v tom čase nachádzala v tesnej blízkosti dopravnej nehody, aby sa prihlásili na ktoromkoľvek útvare polície alebo na číslo 0961051929 alebo na číslo 158.

comments: Closed

Chcel si vziať život

Posted on 24th apríl 2013 in Policajné správy

Hodinu po polnoci z piatka na sobotu (13-14.4) zavolala na galantskú tiesňovú linku 158 žena, ktorá oznámila, že jej známy chce spáchať samovraždu. Z predchádzajúceho rozhovoru s ním vydedukovala, že by sa mohol nachádzať pri cvičisku kynologického klubu. Operačné stredisko teda vyslalo policajnú hliadku do tejto lokality. Ako prechádzali policajti cez železničné priecestie z Galanty smerom na Čierny Brod, všimli si v diaľke siluetu postavy kráčajúcej po koľajisku. Keď prišla hliadka k mužovi, už sedel na koľajisku a z popisu bolo zrejmé, že ide o muža, ktorého hľadajú. 32 ročného muža z okresu Nitra policajti vzali pod pazuchy a odviedli do bezpečia mimo koľajiska, keďže hrozilo, že každú chvíľu by mohol prísť vlak. Muž policajtom potvrdil, že mal v úmysle ukončiť svoj život, pretože sa rozišiel s priateľkou. Policajti potom privolali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá odviezla muža do nemocnice v Galante. Do jej príchodu s mužom komunikovali a pomáhali mu tak prekonať stresovú situáciu. Následne zabezpečili vozidlo, ktorým sa muž na miesto doviezol. Vďaka pohotovej reakcii oznamovateľky a rýchlemu zásahu príslušníkov obvodného oddelenia z Galanty neprišlo k tragédii

comments: Closed

Jazdili pod vplyvom alkoholu

Posted on 22nd apríl 2013 in Policajné správy

Policajti z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky obvinili 43 ročného muža z Trakovíc. Obvinený muž viedol 20 apríla osobné auto Opel po Ulici gen. Goliána v Trnave. Vodiča zastavila a kontrolovala policajná hliadka z Trnavy. Počas kontroly sa vodič podrobil dychovej skúške, ktorou mu namerali 3,33 promile alkoholu.

Z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky policajti obvinili aj 52 ročného muža z Kochanoviec (okr. Humenné). Obvinený muž viedol 19. apríla krátko po pol druhej popoludní osobné auto Peugeot medzi obcou Čierny Brod a Galantou. Vodiča zastavila policajná hliadka, ktorá dychovou skúškou vodičovi namerala 3,00 promile alkoholu. Za tento skutok obom mužom hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky policajti obvinili 44 ročného muža z obce Michal na Ostrove. Obvinený muž viedol 20. apríla krátko pred dvadsiatou druhou hodinou osobné auto Opel v obci Horná Potôň. Vodiča zastavila policajná hliadka, pričom pri kontrole policajti zistili, že vodič ma uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 30 mesiacov. Následnou dychovou skúškou mu namerali 2,21 promile alkoholu. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

comments: Closed

Drogy si zaobstaral v Seredi

Posted on 18th apríl 2013 in Policajné správy

Vyšetrovateľ kriminálnej polície z Galanty obvinil 35 ročného muža z Holíča z drogovej trestnej činnosti. Koncom januára policajná hliadka zo Serede kontrolovala o jednej hodine ráno dvoch mužov na Bratislavskej ulici v Seredi. Počas kontroly policajti zistili, že jeden z mužov má pri sebe štyri zatavené injekčné striekačky s obsahom bielej kryštalickej látky a priehľadnej tekutiny. Na výzvu polície muž striekačky dobrovoľne vydal. Polícia ich zaslala na expertízne skúmanie, pričom expertíza potvrdila, že sa jedná o metamfetamín, z ktorého by bolo možné vyrobiť až 140 jednorazových dávok drogy. Obvinenému mužovi hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

comments: Closed

Žena opätovne nerešpektovala rozhodnutie súdu

Posted on 15th apríl 2013 in Policajné správy

Polícia informovala, že policajti zo Serede obvinili 37 ročnú ženu zo Šurian z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Obvinená že má rozhodnutím súdu  zo dňa 1. marca 2013 uložený zákaz zdržiavať sa v meste Sereď. 5. apríla autobusom pricestovala do mesta Sereď a potom išla na Bratislavskú ulicu, kde chcela poskytovať sexuálne služby. Popoludní spozorovala ženu policajná hliadka, ktorá ju predviedla na útvar polície. Obvinenej žene za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

11. apríla hliadka zo Serede spozorovala túto ženu na Niklovej ulici v Seredi. Opätovne prišla do mesta za účelom poskytovania sexuálnych služieb. Policajti aj v tomto prípade ženu obvinili z marenia výkonu úradného rozhodnutia. Na základe rozhodnutia súdu v Galante policajná hliadka zo Serede eskortovala Janu do výkonu trestu odňatia slobody.

comments: Closed

Novinárka sa vydávala za policajtku

Posted on 15th apríl 2013 in Policajné správy

Policajná vyšetrovateľka v Skalici obvinila v piatok (12.4.) novinárku z prečinu poškodzovania cudzích práv a porušovania domovej slobody. Redaktorka celoslovenského denníka je obvinená z toho, že sa vydávala za policajnú vyšetrovateľku. Deň po dopravnej  nehode, s cieľom získať informácie a fotografie príbuzných a páchateľa dopravnej nehody, sa ľstivým spôsobom dostala do ich domu. Po tom, čo príbuzná otvorila bránu, novinárka stojaca vonku sa jej predstavila ako policajtka vyšetrujúca dopravnú nehodu. Keď príbuzná uviedla, že už vypovedala pred vyšetrovateľom, redaktorka argumentovala, že vyšetrovanie vykonáva viac nezávislých vyšetrovateľov a je potrebné spracovať nezávislý posudok. Keďže poškodená chcela spolupracovať s políciou, v domnienke, že skutočne ide o policajtku, vpustila novinárku do domu. Tá sa postupne pýtala na okolnosti dopravnej nehody, ktorú spôsobil jej manžel, poškodená jej umožnila nafotiť si detaily zranení na tvári a tiež fotografiu jej manžela. Na druhý deň vyšiel v celoslovenskom denníku  článok, pričom zo zverejneného textu a fotografií žena pochopila, že ju nenavštívila policajtka, ale redaktorka podpísaná pod článkom. Poškodená žena uviedla, že ak by sa predstavila ako novinárka, žiaden rozhovor a fotky by jej neposkytla.

Novinárka svojim konaním spôsobila vážnu ujmu na právach poškodenej.  V prípade uznania viny hrozí obvinenej novinárke za prečin poškodzovania cudzích práv, tým, že sa vydávala za verejného činiteľa a za prečin porušovania domovej slobody závažnejším spôsobom konania až päťročné väzenie

comments: Closed

Vyhodnotenie dopravnej nehodovosti v okrese Galanta za mesiac marec

Posted on 11th apríl 2013 in Policajné správy

Na území okresu Galanta zaevidovala a riešila polícia v mesiaci marec 2013 celkom 15 dopravných nehôd, čo je o 7 menej ako vlani za to isté obdobie. Tak ako v minulom roku, ani teraz nevyhasol žiaden ľudský život, ťažko sa zranila 1 osoba (-3) a ľahko sa zranilo 11 osôb. Alkohol polícia zistila pri jednej dopravnej nehode, čo predstavuje pokles o dva prípady  v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2012. Najčastejšou príčinou dopravných nehôd bola nedovolená rýchlosť jazdy, porušenie povinnosti vodiča a porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky.

Polícia naďalej apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali zákon o cestnej premávke, najmä však na vodičov motorových vozidiel, aby boli na cestách disciplinovaní. Polícia vidí význam v preventívnom charaktere výkonu služby, ktorý prispel k zlepšeniu bezpečnosti na cestách okresu Galanta a preto Okresný dopravný inšpektorát Galanta bude aj naďalej vykonávať kontroly zamerané na jazdu pod vplyvom alkoholu, porušovanie základných povinností vodiča ako aj kontroly na dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy vodičmi motorových vozidiel

comments: Closed

Polícia zadržala tri osoby podozrivé z lúpeží v herniach

Posted on 11th apríl 2013 in Policajné správy

V tlačovej správe zo 4.4. sme Vás informovali o prípade a zároveň sme žiadali verejnosť o pomoc pri stotožnení podozrivých osôb. O tri dni neskôr, v nedeľu 7.4. asi o 17.30 h zadržali trnavskí policajti pred Trnavou v smere od Senice posádku auta Škoda Octavia. 20 ročný Roman z Trnavy a 20 ročný Jozef z Bratislavy sú podozriví zo spáchania lúpeže v meste Hodonín v Českej republike.
K lúpeži došlo len dve hodiny pred ich zadržaním v reštaurácii spojenej s herňou. Páchatelia po vzájomnej dohode vošli do reštaurácie. Jozef je obvinený z toho, že namieril zbraň na zamestnanca a Roman ho vyzval, aby mu vydal peniaze. Čašník mu dal peňaženku s 3000,- Kč a do prineseného vrecka páchateľ presypal aj drobné mince. Chcel vziať aj notebook, ten sa však pri manipulácii poškodil a tak ho hodil o zem. Zamestnanca chceli olúpiť aj o mobilný telefón, no keďže ho v rýchlosti nemohol nájsť, tak z reštaurácie ušli. Škodu spôsobili za 500,-€. Páchatelia po lúpeži smerovali na Slovensko a v Senici sa zastavili na čerpacej stanici, kde natankovali, no odišli bez zaplatenia. Medzitým už polícia disponovala informáciami z Českej republiky a tiež aj z nahlásenej krádeži pohonných hmôt. Vďaka operatívnemu konaniu polície a dobrej spolupráce s Políciou Českej republiky policajti podozrivých mužov pri Trnave zadržali.
Následným vyšetrovaním bolo zistené, že Roman a Jozef spolu s ďalším komplicom, 19 ročným Zoltánom z Topoľníkov, sú podozrivými osobami zo spáchania lúpeže v herni na Paulínskej ulici v Trnave. Obvinení sú z toho, že pätnásť minút po polnoci z 2. na 3. apríla prišli na tej istej Škode Octavia k vytypovanej herni. Zoltán maskovaný čiernou kuklou vošiel do herne a so zbraňou v ruke, ktorú obtiahol, prinútil pracovníčku, aby mu vydala peniaze. Zbraňou mieril aj na zákazníka, ktorý bol v tom čase v herni. Páchateľ po lúpeži nastúpil do auta, kde ho ďalší dvaja čakali a spolu odišli. Pred samotnou lúpežou bola Jozefova priateľka spolu s Romanom obzrieť situáciu v herni. Ženu polícia tiež zadržala, no po vypočutí bola prepustená.
19 ročný Zoltán býva prechodne v Bratislave, kde dnes (11.4.) polícia vykonala domovú prehliadku. Pri nej boli zaistené dôkazy, ktoré majú súvis s lúpežou.
Vyšetrovateľ všetkých troch mužov obvinil zo zločinu lúpeže a spracoval podnet na ich väzobné stíhanie. V prípade uznania viny im môže byť uložený trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

comments: Closed

Vodič nedal prednosť v jazde, pri nehode zomrel

Posted on 9th apríl 2013 in Policajné správy

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala dnes, krátko pred ôsmou hodinou v katastri obce Gáň. 58 ročný vodič zo Serede viedol vozidlo Škoda od Galanty na Kolóniu. Na križovatke pravdepodobne nerešpektoval stopku a nedal prednosť po hlavnej ceste prichádzajúcej dodávke Citroen, ktorú viedol 32 ročný vodič zo Serede. V dôsledku toho prišlo k zrážke oboch vozidiel. Vodič Škody utrpel zranenia, ktorým na mieste dopravnej nehody podľahol. Vodič druhého vozidla bol prevezený do nemocnice. Príčiny a okolnosti dopravnej nehody polícia vyšetruje

comments: Closed

Galantskí policajti vypátrali aktérov lúpeže

Posted on 9th apríl 2013 in Policajné správy

Galantskí policajti objasnili lúpež, ku ktorej došlo 22. februára v predajni potravín na Hlavnej ulici v Matúškove (okr. Galanta). Trojica 22 ročných mužov z Galanty prišla po vzájomnej dohode o 19.45h na osobnom aute Rover do Matúškova. Vodič zaparkoval auto v blízkosti potravín a zostal aj s autom čakať. Ďalší dvaja muži išli vylúpiť potraviny. Jeden z páchateľov vybral z vrecka kabáta plynovú pištoľ, ktorú namieril na predavačku v pokladni a vyzval ju, aby mu dala peniaze. 72 ročná žena z obavy o svoj život otvorila pokladňu, z ktorej páchateľ vybral takmer 400€. V predajni sa nachádzal aj jej 76 ročný manžel, ktorý sa snažil lúpeži zabrániť. Druhý lupič ho však sotil, v dôsledku čoho muž spadol na zem a zranil sa. Páchatelia následne z predajne ušli, pričom ozbrojený ešte v predajni vystrelil do vzduchu. Autom, ktoré ich čakalo, z miesta odišli a ulúpené peniaze si rozdelili.
Polícia trojici mladíkov zakrátko prišla na stopu a v stredu (3.4.) vyšetrovateľ kriminálnej polície obvinil zo zločinu lúpeže formou spolupáchateľstva dvojicu, ktorá lúpila v predajni. Vodič čelí obvineniu z toho istého skutku formou účastníctva. Vyšetrovateľ spracoval na všetkých troch obvinených podnet na väzobné stíhanie. V prípade uznania viny im môže byť uložený trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

comments: Closed