Pri protidrogovej akcii zaistili policajti vyše 3000 dávok metamfetamínu

Posted on 15th február 2013 in Policajné správy

Špecializované útvary Prezídia PZ v súčinnosti s trnavskou políciou vykonali v stredu (13.2.) akciu zameranú na odhalenie drogovej trestnej činnosti. Na základe operatívneho rozpracovania vykonali príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), Lynx comando (útvar osobitného určenia) a trnavskí policajní vyšetrovatelia tri domové prehliadky a prehliadky dvoch osobných áut. Akcia začala krátko po 14.00h zastavením osobného auta BMW v blízkosti čerpacej stanice Zeleneč. Muž sediaci v aute sa v okamihu, ako bol zadržiavaný políciou, chcel zbaviť drog, ktoré zabalené v ponožke vyhodil von. Po prehliadke auta nasledovali domové prehliadky v meste Trnava na uliciach Čajkovského, Komenského a Vajanského. V rukách polície skončilo celkom 5 osôb, tri z nich sú zadržané a dve boli prepustené. Policajný vyšetrovateľ obvinil 24 ročného muža z Trnavy z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Podozrivý je z toho, že zadovážil takmer 200g metamfetamínu, ktoré predstavujú minimálne 3000 dávok drogy. Polovice materiálu sa pri zadržiavaní chcel zbaviť a druhá polovica bola nájdená v pivničných priestoroch patriacich k jeho bytu. Hodnota zaistených drog na čiernom trhu by predstavovala takmer 4000,-€.
Ďalej polícia počas akcie zaistila dve striekačky s kryštalickými látkami, dve vrecúška so sušenou rastlinou, sedem škatuliek s liečivami, digitálne váhy, rôzne predmety používané pri výrobe a distribúcii drog. Kriminalistickí technici zaistili viacero ďalších stôp, ktoré boli zaslané na vyhodnotenie na kriminalisticko expertízny ústav. Polícia v súčasnosti pokračuje vo vyšetrovaní a vykonáva ďalšie procesné úkony.
Na obvineného muža vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade uznania viny mu za takýto skutok spáchaný vo väčšom rozsahu hrozí odňatie slobody na desať až pätnásť rokov

comments: Closed

Comments are closed.