Tri dopravné nehody v okrese Galanta boli spôsobené pod vplyvom alkoholu

Posted on 12th marec 2013 in Policajné správy

Na území okresu Galanta polícia v mesiaci február evidovala a riešila celkom 14 dopravných nehôd, čo je o 4 menej ako vo februári uplynulého roka. Nebola pri nich usmrtená žiadna osoba, nikto neutrpel ťažké zranenia, ľahko sa zranili 4 ľudia (+3). Pri troch dopravných nehodách bolo zistené požitie alkoholu, čo je o 1 prípad viac ako vlani. Najčastejšou príčinou dopravných nehôd v mesiaci február bolo porušenie základných povinností vodiča, rýchlosť jazdy a porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky.
Polícia apeluje na vodičov, aby jazdili opatrne, dodržiavali predpisy a brali ohľad na čoraz väčší počet cyklistov a chodcov na cestách. Zákon o cestnej premávke ukladá vodičom povinnosti, no aj zákazy. Pripomíname, že vodič nesmie:
• požiť počas vedenia vozidla alkohol alebo inú návykovú látku,
• viesť vozidlo v takom čase po požití alkoholu alebo inej návykovej látky, keď sa alkohol alebo iná návyková látka ešte môžu nachádzať v jeho organizme,
• viesť vozidlo po požití lieku v čase, keď liek môže znížiť jeho schopnosť viesť vozidlo,
• viesť vozidlo, ak jeho schopnosť viesť vozidlo je znížená najmä úrazom, chorobou, nevoľnosťou alebo únavou,

Policajti Okresného dopravného inšpektorátu v Galante budú aj naďalej vykonávať kontroly zamerané na jazdu pod vplyvom alkoholu, porušovanie základných povinností vodiča, ako aj kontroly na dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy vodičmi motorových vozidiel.

comments: Closed

Comments are closed.