Polícia zadržala tri osoby podozrivé z lúpeží v herniach

Posted on 11th apríl 2013 in Policajné správy

V tlačovej správe zo 4.4. sme Vás informovali o prípade a zároveň sme žiadali verejnosť o pomoc pri stotožnení podozrivých osôb. O tri dni neskôr, v nedeľu 7.4. asi o 17.30 h zadržali trnavskí policajti pred Trnavou v smere od Senice posádku auta Škoda Octavia. 20 ročný Roman z Trnavy a 20 ročný Jozef z Bratislavy sú podozriví zo spáchania lúpeže v meste Hodonín v Českej republike.
K lúpeži došlo len dve hodiny pred ich zadržaním v reštaurácii spojenej s herňou. Páchatelia po vzájomnej dohode vošli do reštaurácie. Jozef je obvinený z toho, že namieril zbraň na zamestnanca a Roman ho vyzval, aby mu vydal peniaze. Čašník mu dal peňaženku s 3000,- Kč a do prineseného vrecka páchateľ presypal aj drobné mince. Chcel vziať aj notebook, ten sa však pri manipulácii poškodil a tak ho hodil o zem. Zamestnanca chceli olúpiť aj o mobilný telefón, no keďže ho v rýchlosti nemohol nájsť, tak z reštaurácie ušli. Škodu spôsobili za 500,-€. Páchatelia po lúpeži smerovali na Slovensko a v Senici sa zastavili na čerpacej stanici, kde natankovali, no odišli bez zaplatenia. Medzitým už polícia disponovala informáciami z Českej republiky a tiež aj z nahlásenej krádeži pohonných hmôt. Vďaka operatívnemu konaniu polície a dobrej spolupráce s Políciou Českej republiky policajti podozrivých mužov pri Trnave zadržali.
Následným vyšetrovaním bolo zistené, že Roman a Jozef spolu s ďalším komplicom, 19 ročným Zoltánom z Topoľníkov, sú podozrivými osobami zo spáchania lúpeže v herni na Paulínskej ulici v Trnave. Obvinení sú z toho, že pätnásť minút po polnoci z 2. na 3. apríla prišli na tej istej Škode Octavia k vytypovanej herni. Zoltán maskovaný čiernou kuklou vošiel do herne a so zbraňou v ruke, ktorú obtiahol, prinútil pracovníčku, aby mu vydala peniaze. Zbraňou mieril aj na zákazníka, ktorý bol v tom čase v herni. Páchateľ po lúpeži nastúpil do auta, kde ho ďalší dvaja čakali a spolu odišli. Pred samotnou lúpežou bola Jozefova priateľka spolu s Romanom obzrieť situáciu v herni. Ženu polícia tiež zadržala, no po vypočutí bola prepustená.
19 ročný Zoltán býva prechodne v Bratislave, kde dnes (11.4.) polícia vykonala domovú prehliadku. Pri nej boli zaistené dôkazy, ktoré majú súvis s lúpežou.
Vyšetrovateľ všetkých troch mužov obvinil zo zločinu lúpeže a spracoval podnet na ich väzobné stíhanie. V prípade uznania viny im môže byť uložený trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

comments: Closed

Comments are closed.