Policajné správy

Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody

2013-04-29 08:53:44 admin

Polícia žiada o pomoc občanov pri zisťovaní svedkov dopravnej nehody, ktorá sa stala 17. apríla krátko po trinástej hodine v Seredi. Príslušník Policajného zboru zo Serede cúval z parkoviska pred budovou Obvodného oddelenia PZ v Seredi smerom na Pekársku ulicu služobným autom Nissan Xtrail. Pravdepodobne sa dostatočne nevenoval riadeniu vozidla a prehliadol, že sa v tom čase na ceste nachádza 76 ročná žena zo Serede. Pri cúvaní ju ohrozil a pravdepodobne zadnou časťou vozidla do nej narazil. V dôsledku toho žena stratila stabilitu a spadla na vozovku. Pri páde utrpela viaceré zranenia s predpokladanou dobou liečenia do šesť týždňov. Polícia žiada svedkov dopravnej nehody, najmä však ženu, ktorá sa v tom čase nachádzala v tesnej blízkosti dopravnej nehody, aby sa prihlásili na ktoromkoľvek útvare polície alebo na číslo 0961051929 alebo na číslo 158.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Chcel si vziať život

2013-04-24 11:06:19 admin

Hodinu po polnoci z piatka na sobotu (13-14.4) zavolala na galantskú tiesňovú linku 158 žena, ktorá oznámila, že jej známy chce spáchať samovraždu. Z predchádzajúceho rozhovoru s ním vydedukovala, že by sa mohol nachádzať pri cvičisku kynologického klubu. Operačné stredisko teda vyslalo policajnú hliadku do tejto lokality. Ako prechádzali policajti cez železničné priecestie z Galanty smerom na Čierny Brod, všimli si v diaľke siluetu postavy kráčajúcej po koľajisku. Keď prišla hliadka k mužovi, už sedel na koľajisku a z popisu bolo zrejmé, že ide o muža, ktorého hľadajú. 32 ročného muža z okresu Nitra policajti vzali pod pazuchy a odviedli do bezpečia mimo koľajiska, keďže hrozilo, že každú chvíľu by mohol prísť vlak. Muž policajtom potvrdil, že mal v úmysle ukončiť svoj život, pretože sa rozišiel s priateľkou. Policajti potom privolali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá odviezla muža do nemocnice v Galante. Do jej príchodu s mužom komunikovali a pomáhali mu tak prekonať stresovú situáciu. Následne zabezpečili vozidlo, ktorým sa muž na miesto doviezol. Vďaka pohotovej reakcii oznamovateľky a rýchlemu zásahu príslušníkov obvodného oddelenia z Galanty neprišlo k tragédii

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Jazdili pod vplyvom alkoholu

2013-04-22 22:51:49 admin

Policajti z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky obvinili 43 ročného muža z Trakovíc. Obvinený muž viedol 20 apríla osobné auto Opel po Ulici gen. Goliána v Trnave. Vodiča zastavila a kontrolovala policajná hliadka z Trnavy. Počas kontroly sa vodič podrobil dychovej skúške, ktorou mu namerali 3,33 promile alkoholu.

Z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky policajti obvinili aj 52 ročného muža z Kochanoviec (okr. Humenné). Obvinený muž viedol 19. apríla krátko po pol druhej popoludní osobné auto Peugeot medzi obcou Čierny Brod a Galantou. Vodiča zastavila policajná hliadka, ktorá dychovou skúškou vodičovi namerala 3,00 promile alkoholu. Za tento skutok obom mužom hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky policajti obvinili 44 ročného muža z obce Michal na Ostrove. Obvinený muž viedol 20. apríla krátko pred dvadsiatou druhou hodinou osobné auto Opel v obci Horná Potôň. Vodiča zastavila policajná hliadka, pričom pri kontrole policajti zistili, že vodič ma uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 30 mesiacov. Následnou dychovou skúškou mu namerali 2,21 promile alkoholu. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Drogy si zaobstaral v Seredi

2013-04-18 01:31:17 admin

Vyšetrovateľ kriminálnej polície z Galanty obvinil 35 ročného muža z Holíča z drogovej trestnej činnosti. Koncom januára policajná hliadka zo Serede kontrolovala o jednej hodine ráno dvoch mužov na Bratislavskej ulici v Seredi. Počas kontroly policajti zistili, že jeden z mužov má pri sebe štyri zatavené injekčné striekačky s obsahom bielej kryštalickej látky a priehľadnej tekutiny. Na výzvu polície muž striekačky dobrovoľne vydal. Polícia ich zaslala na expertízne skúmanie, pričom expertíza potvrdila, že sa jedná o metamfetamín, z ktorého by bolo možné vyrobiť až 140 jednorazových dávok drogy. Obvinenému mužovi hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Žena opätovne nerešpektovala rozhodnutie súdu

2013-04-15 20:37:34 admin

Polícia informovala, že policajti zo Serede obvinili 37 ročnú ženu zo Šurian z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Obvinená že má rozhodnutím súdu  zo dňa 1. marca 2013 uložený zákaz zdržiavať sa v meste Sereď. 5. apríla autobusom pricestovala do mesta Sereď a potom išla na Bratislavskú ulicu, kde chcela poskytovať sexuálne služby. Popoludní spozorovala ženu policajná hliadka, ktorá ju predviedla na útvar polície. Obvinenej žene za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

11. apríla hliadka zo Serede spozorovala túto ženu na Niklovej ulici v Seredi. Opätovne prišla do mesta za účelom poskytovania sexuálnych služieb. Policajti aj v tomto prípade ženu obvinili z marenia výkonu úradného rozhodnutia. Na základe rozhodnutia súdu v Galante policajná hliadka zo Serede eskortovala Janu do výkonu trestu odňatia slobody.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Novinárka sa vydávala za policajtku

2013-04-15 20:35:36 admin

Policajná vyšetrovateľka v Skalici obvinila v piatok (12.4.) novinárku z prečinu poškodzovania cudzích práv a porušovania domovej slobody. Redaktorka celoslovenského denníka je obvinená z toho, že sa vydávala za policajnú vyšetrovateľku. Deň po dopravnej  nehode, s cieľom získať informácie a fotografie príbuzných a páchateľa dopravnej nehody, sa ľstivým spôsobom dostala do ich domu. Po tom, čo príbuzná otvorila bránu, novinárka stojaca vonku sa jej predstavila ako policajtka vyšetrujúca dopravnú nehodu. Keď príbuzná uviedla, že už vypovedala pred vyšetrovateľom, redaktorka argumentovala, že vyšetrovanie vykonáva viac nezávislých vyšetrovateľov a je potrebné spracovať nezávislý posudok. Keďže poškodená chcela spolupracovať s políciou, v domnienke, že skutočne ide o policajtku, vpustila novinárku do domu. Tá sa postupne pýtala na okolnosti dopravnej nehody, ktorú spôsobil jej manžel, poškodená jej umožnila nafotiť si detaily zranení na tvári a tiež fotografiu jej manžela. Na druhý deň vyšiel v celoslovenskom denníku  článok, pričom zo zverejneného textu a fotografií žena pochopila, že ju nenavštívila policajtka, ale redaktorka podpísaná pod článkom. Poškodená žena uviedla, že ak by sa predstavila ako novinárka, žiaden rozhovor a fotky by jej neposkytla.

Novinárka svojim konaním spôsobila vážnu ujmu na právach poškodenej.  V prípade uznania viny hrozí obvinenej novinárke za prečin poškodzovania cudzích práv, tým, že sa vydávala za verejného činiteľa a za prečin porušovania domovej slobody závažnejším spôsobom konania až päťročné väzenie

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Vyhodnotenie dopravnej nehodovosti v okrese Galanta za mesiac marec

2013-04-11 13:33:00 admin

Na území okresu Galanta zaevidovala a riešila polícia v mesiaci marec 2013 celkom 15 dopravných nehôd, čo je o 7 menej ako vlani za to isté obdobie. Tak ako v minulom roku, ani teraz nevyhasol žiaden ľudský život, ťažko sa zranila 1 osoba (-3) a ľahko sa zranilo 11 osôb. Alkohol polícia zistila pri jednej dopravnej nehode, čo predstavuje pokles o dva prípady  v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2012. Najčastejšou príčinou dopravných nehôd bola nedovolená rýchlosť jazdy, porušenie povinnosti vodiča a porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky.

Polícia naďalej apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali zákon o cestnej premávke, najmä však na vodičov motorových vozidiel, aby boli na cestách disciplinovaní. Polícia vidí význam v preventívnom charaktere výkonu služby, ktorý prispel k zlepšeniu bezpečnosti na cestách okresu Galanta a preto Okresný dopravný inšpektorát Galanta bude aj naďalej vykonávať kontroly zamerané na jazdu pod vplyvom alkoholu, porušovanie základných povinností vodiča ako aj kontroly na dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy vodičmi motorových vozidiel

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Polícia zadržala tri osoby podozrivé z lúpeží v herniach

2013-04-11 00:22:26 admin

V tlačovej správe zo 4.4. sme Vás informovali o prípade a zároveň sme žiadali verejnosť o pomoc pri stotožnení podozrivých osôb. O tri dni neskôr, v nedeľu 7.4. asi o 17.30 h zadržali trnavskí policajti pred Trnavou v smere od Senice posádku auta Škoda Octavia. 20 ročný Roman z Trnavy a 20 ročný Jozef z Bratislavy sú podozriví zo spáchania lúpeže v meste Hodonín v Českej republike.
K lúpeži došlo len dve hodiny pred ich zadržaním v reštaurácii spojenej s herňou. Páchatelia po vzájomnej dohode vošli do reštaurácie. Jozef je obvinený z toho, že namieril zbraň na zamestnanca a Roman ho vyzval, aby mu vydal peniaze. Čašník mu dal peňaženku s 3000,- Kč a do prineseného vrecka páchateľ presypal aj drobné mince. Chcel vziať aj notebook, ten sa však pri manipulácii poškodil a tak ho hodil o zem. Zamestnanca chceli olúpiť aj o mobilný telefón, no keďže ho v rýchlosti nemohol nájsť, tak z reštaurácie ušli. Škodu spôsobili za 500,-€. Páchatelia po lúpeži smerovali na Slovensko a v Senici sa zastavili na čerpacej stanici, kde natankovali, no odišli bez zaplatenia. Medzitým už polícia disponovala informáciami z Českej republiky a tiež aj z nahlásenej krádeži pohonných hmôt. Vďaka operatívnemu konaniu polície a dobrej spolupráce s Políciou Českej republiky policajti podozrivých mužov pri Trnave zadržali.
Následným vyšetrovaním bolo zistené, že Roman a Jozef spolu s ďalším komplicom, 19 ročným Zoltánom z Topoľníkov, sú podozrivými osobami zo spáchania lúpeže v herni na Paulínskej ulici v Trnave. Obvinení sú z toho, že pätnásť minút po polnoci z 2. na 3. apríla prišli na tej istej Škode Octavia k vytypovanej herni. Zoltán maskovaný čiernou kuklou vošiel do herne a so zbraňou v ruke, ktorú obtiahol, prinútil pracovníčku, aby mu vydala peniaze. Zbraňou mieril aj na zákazníka, ktorý bol v tom čase v herni. Páchateľ po lúpeži nastúpil do auta, kde ho ďalší dvaja čakali a spolu odišli. Pred samotnou lúpežou bola Jozefova priateľka spolu s Romanom obzrieť situáciu v herni. Ženu polícia tiež zadržala, no po vypočutí bola prepustená.
19 ročný Zoltán býva prechodne v Bratislave, kde dnes (11.4.) polícia vykonala domovú prehliadku. Pri nej boli zaistené dôkazy, ktoré majú súvis s lúpežou.
Vyšetrovateľ všetkých troch mužov obvinil zo zločinu lúpeže a spracoval podnet na ich väzobné stíhanie. V prípade uznania viny im môže byť uložený trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Vodič nedal prednosť v jazde, pri nehode zomrel

2013-04-09 22:16:37 admin

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala dnes, krátko pred ôsmou hodinou v katastri obce Gáň. 58 ročný vodič zo Serede viedol vozidlo Škoda od Galanty na Kolóniu. Na križovatke pravdepodobne nerešpektoval stopku a nedal prednosť po hlavnej ceste prichádzajúcej dodávke Citroen, ktorú viedol 32 ročný vodič zo Serede. V dôsledku toho prišlo k zrážke oboch vozidiel. Vodič Škody utrpel zranenia, ktorým na mieste dopravnej nehody podľahol. Vodič druhého vozidla bol prevezený do nemocnice. Príčiny a okolnosti dopravnej nehody polícia vyšetruje

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Galantskí policajti vypátrali aktérov lúpeže

2013-04-09 21:49:34 admin

Galantskí policajti objasnili lúpež, ku ktorej došlo 22. februára v predajni potravín na Hlavnej ulici v Matúškove (okr. Galanta). Trojica 22 ročných mužov z Galanty prišla po vzájomnej dohode o 19.45h na osobnom aute Rover do Matúškova. Vodič zaparkoval auto v blízkosti potravín a zostal aj s autom čakať. Ďalší dvaja muži išli vylúpiť potraviny. Jeden z páchateľov vybral z vrecka kabáta plynovú pištoľ, ktorú namieril na predavačku v pokladni a vyzval ju, aby mu dala peniaze. 72 ročná žena z obavy o svoj život otvorila pokladňu, z ktorej páchateľ vybral takmer 400€. V predajni sa nachádzal aj jej 76 ročný manžel, ktorý sa snažil lúpeži zabrániť. Druhý lupič ho však sotil, v dôsledku čoho muž spadol na zem a zranil sa. Páchatelia následne z predajne ušli, pričom ozbrojený ešte v predajni vystrelil do vzduchu. Autom, ktoré ich čakalo, z miesta odišli a ulúpené peniaze si rozdelili.
Polícia trojici mladíkov zakrátko prišla na stopu a v stredu (3.4.) vyšetrovateľ kriminálnej polície obvinil zo zločinu lúpeže formou spolupáchateľstva dvojicu, ktorá lúpila v predajni. Vodič čelí obvineniu z toho istého skutku formou účastníctva. Vyšetrovateľ spracoval na všetkých troch obvinených podnet na väzobné stíhanie. V prípade uznania viny im môže byť uložený trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Žena mala pri sebe heroín.

2013-03-28 00:51:19 admin

Vyšetrovateľ kriminálnej polície obvinil 33 ročnú Luciu z Piešťan z drogovej trestnej činnosti. Ešte v decembri minulého roka asi o 15.20 h kontrolovali seredskí policajti dve osoby v meste Sereď na Novomestskej ulici. Pri preverovaní totožnosti ženy, na výzvu policajta, dobrovoľne vydala štyri papierové skladačky s kryštalickou látkou, o ktorých uviedla, že obsahujú heroín. Polícia skladačky zaistila a zaslala na expertízne skúmanie, ktoré heroín potvrdilo. Na základe toho vyšetrovateľ obvinil ženu z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V prípade uznania viny jej za prechovávanie omamnej látky pre vlastnú potrebu hrozí päťročné väzenie.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Obvinení pre krádež štvorkolky

2013-03-27 12:04:54 admin

Dunajskostredskí policajti vypátrali dvoch mužov podozrivých z krádeže štvorkolky. Ešte v januári ukradol neznámy páchateľ v obci Mad (okr. Dunajská Streda) z riadne oploteného dvora rodinného domu štvorkolku. Majiteľovi spôsobil škodu 13 tisíc €. Vyšetrovanie priviedlo policajtov k dvom podozrivým mužom, ktorí mali štvorkolku naložiť na Ford Tranzit a odviezť na neznáme miesto, kde ju pravdepodobne predali tretej osobe. V utorok (26.3.) na základe zhromaždených dôkazov obvinil poverený príslušník polície dvoch mužov z obce Vrakúň vo veku 21 a 22 rokov z prečinu porušovania domovej slobody a prečinu krádeže. Starší z dvojice je v súčasnosti vo vyšetrovacej väzbe v Maďarsku za viacero majetkových trestných činov. Mladší je trestne stíhaný na slobode. V prípade preukázania viny im za uvedené skutky hrozí odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri zistení totožnosti

2013-03-25 15:00:03 admin

11. januára okolo 18.00h prišiel neznámy páchateľ na osobnom aute Mitsubishi na čerpaciu stanicu v Hlohovci. Do prinesených bandasiek natankoval 450 litrov nafty, ktorú zaplatil kartou patriacou nitrianskej súkromnej spoločnosti. Kartu si predtým zaobstaral neoprávnene a neznámym spôsobom. Majiteľovi spôsobil škodu 646,-€. Podozrivého muža nasnímali kamery a polícia žiada verejnosť o zistenie jeho totožnosti. Vyšetrovateľ Policajného zboru začal trestné stíhanie z prečinu neoprávneného vyrobenia a používania elektronického platobného prostriedku a inej platobnej karty. V prípade zistenia vinníka hrozí za takýto skutok odňatie slobody na jeden až päť rokov.
V prípade, že by ste muža na záberoch spoznali, kontaktujte trnavskú políciu na čísle 0961 10 3601 (3666).

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Preprava nadrozmerného nákladu

2013-03-25 14:54:56 admin

Polícia upozorňuje vodičov na prepravu nadrozmerného nákladu, ktorý je široký 6,5m. Pohybuje sa zo Skalice od hraničného priechodu a smeruje po ceste prvej triedy na Holíč, Senicu, Trstín, Boleráz a Trnavu. V Trnave by mal byť náklad o 13.30 h, niekoľko hodín bude odstavený na Juhovýchodnom obchvate a následne by mal vyštartovať o 21.20 h smerom na Senec a pokračovať do Bratislavy. Polícia upozorňuje vodičov, aby pri stretnutí s transportom rešpektovali pokyny a výzvy sprevádzajúcich vozidiel, umožnili bezpečný prejazd a zvýšili opatrnosť. Pri prechádzaní Bielou Horou od Jablonice po Trstín bude tento úsek cesty približne v čase od 11.30 h do 12.30 h uzatvorený. Prosíme vodičov, aby s touto skutočnosťou už vopred rátali a naplánovali si cestu s ohľadom na uvedené okolnosti

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Vodiči, spomaľte a jazdite opatrnejšie!

2013-03-25 10:26:45 admin

Okresné riaditeľstvo PZ v Trnave eviduje už 23 dopravných nehôd, pri ktorých sa zranilo 6 ľudí. Polícia preto apeluje na vodičov, aby prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam a uvedomili si, že cesty sú šmykľavé. Podľa zákona o cestnej premávke je vodič povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodič sme jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Podozrivý z drogovej trestnej činnosti skončil vo väzbe

2013-03-20 20:51:10 admin

Na základe operatívneho rozpracovania a podozrenia z drogovej trestnej činnosti vykonali 14. marca galantskí policajti v súčinnosti s Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) P PZ domovú prehliadku v seredskom byte. Počas domovej prehliadky na Mlynárskej ulici polícia zaistila papierové skladačky s bielym práškom, zatavené striekačky, digitálnu váhu, lyžičky na aplikáciu drog a igelitové vrecúška s podozrivými látkami. Polícia tiež pri domovej prehliadke zadržala podozrivého muža. Z vykonaných predbežných expertíznych skúmaní bolo potvrdené, že zaistenými látkami boli pervitín a heroín, ktorých množstvo zatiaľ ešte nebolo presnejšie stanovené. Na základe toho vyšetrovateľ obvinil 30 ročného muža zo Serede z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného, pričom na základe rozhodnutia súdu bol už eskortovaný do výkonu väzby. V zmysle zákona možno za takýto skutok uložiť odňatie slobody na štyri až desať rokov.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Jazdil napriek zadržanému vodičskému preukazu

2013-03-15 11:54:08 admin

Motorkár jazdiaci zo strany na stranu skončil v policajnej cele. V stredu (13.3.) krátko pred polnocou jazdil v obci Jelka vodič motocykla Vonroad z jedného jazdného pruhu do druhého. Hliadka OO PZ Jelka vodiča motocykla zastavila a vyzvala ho k predloženiu dokladov potrebných na vedenie vozidla. Motocyklista však nepredložil vodičský preukaz, pričom policajtom uviedol, že ho má doma. Následnou lustráciou v evidenciách bolo zistené, že vodičský preukaz má zadržaný a bol mu uložený zákaz viesť motorové vozidlá. Policajti 30 ročného muža z Jelky predviedli na policajný útvar, kde ho obvinili z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a umiestnili do cely policajného zaistenia. Za takýto skutok možno uložiť trest odňatia slobody až na dva roky.

22 ročný vodič si sadol za volant po tom, čo celé dopoludnie popíjal

Poverený policajt dopravného inšpektorátu v Galante obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 22 ročného muža z Popradu. Obvinený je z toho, že začiatkom decembra minulého roka v čase asi o 14.40 h si sadol za volant osobného auta BMW po tom, čo požil alkohol. Na ceste druhej triedy od obce Kráľov Brod na obec Dolné Saliby ovplyvnený alkoholom neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, po prejdení pravotočivou zákrutou prešiel do protismeru, kde sa zrazil s oproti idúcim osobným autom Opel Corsa. Vodič Opla zo Žiaru nad Hronom a jeho spolujazdkyňa sa pri nehode ľahko zranili. Vodiča BMW z miesta nehody v bezvedomí odvážal do nemocnice vrtuľník. Laboratórny test krvi potvrdil, že mal v sebe 1,56 promile alkoholu. Za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, pri ktorom spôsobil čo aj z nedbanlivosti inému ublíženie na zdraví alebo väčšiu škodu na majetku, môže byť potrestaný dvojročným väzením. Či mu v súvislosti s dopravnou nehodou bude preukázaný aj iný trestný čin, ukáže ďalšie vyšetrovanie

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Zo zločinu lúpeže obvinený len 22 ročný muž

2013-03-14 21:39:12 admin

Dva dni stačili galantským kriminalistom na to, aby objasnili lúpež v trafike v Seredi. V nedeľu, 10. marca o 17.30, vošiel do predajne na Cukrovarskej ulici páchateľ s kuklou na hlave a na pult položil čiernu igelitovú tašku. Predavačke uviedol, že v ruke má granát a vyzval ju, aby mu dala všetky peniaze. Na zdôraznenie svojej hrozby urobil pohyb, akoby granát odisťoval. Predavačka v strachu o svoj život vydala páchateľovi 490 €. Galantskí policajti ihneď rozbehli pátranie po páchateľovi tohto zločinu. Stopy postupne viedli k mužovi, ktorý býva v Tomášove, no prechodne sa zdržiava v Seredi. V utorok ho príslušníci kriminálnej polície obmedzili na osobnej slobode priamo v meste Sereď. Na základe zhromaždených dôkazov vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže len 22 ročného Petra, pričom zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. Zadržaný v cele policajného zaistenia čaká na rozhodnutie súdu. V prípade uznania viny môže byť za zločin lúpeže spáchaný závažnejším spôsobom konania uložený trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov. Granát, ktorý mal v ruke, bol nefunkčný, cvičný. Ulúpené peniaze ihneď po čine použil obvinený v hracích automatoch

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Tri dopravné nehody v okrese Galanta boli spôsobené pod vplyvom alkoholu

2013-03-12 21:18:06 admin

Na území okresu Galanta polícia v mesiaci február evidovala a riešila celkom 14 dopravných nehôd, čo je o 4 menej ako vo februári uplynulého roka. Nebola pri nich usmrtená žiadna osoba, nikto neutrpel ťažké zranenia, ľahko sa zranili 4 ľudia (+3). Pri troch dopravných nehodách bolo zistené požitie alkoholu, čo je o 1 prípad viac ako vlani. Najčastejšou príčinou dopravných nehôd v mesiaci február bolo porušenie základných povinností vodiča, rýchlosť jazdy a porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky.
Polícia apeluje na vodičov, aby jazdili opatrne, dodržiavali predpisy a brali ohľad na čoraz väčší počet cyklistov a chodcov na cestách. Zákon o cestnej premávke ukladá vodičom povinnosti, no aj zákazy. Pripomíname, že vodič nesmie:
• požiť počas vedenia vozidla alkohol alebo inú návykovú látku,
• viesť vozidlo v takom čase po požití alkoholu alebo inej návykovej látky, keď sa alkohol alebo iná návyková látka ešte môžu nachádzať v jeho organizme,
• viesť vozidlo po požití lieku v čase, keď liek môže znížiť jeho schopnosť viesť vozidlo,
• viesť vozidlo, ak jeho schopnosť viesť vozidlo je znížená najmä úrazom, chorobou, nevoľnosťou alebo únavou,

Policajti Okresného dopravného inšpektorátu v Galante budú aj naďalej vykonávať kontroly zamerané na jazdu pod vplyvom alkoholu, porušovanie základných povinností vodiča, ako aj kontroly na dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy vodičmi motorových vozidiel.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

polícia žiada občanov o pomoc pri pátraní po nezvestnej osobe.

2013-03-08 22:18:57 admin

Kriminálna polícia v Trnave pátra po 47 ročnej žene z Trnavy. Lenka Biháriová je nezvestná od pondelka 4. marca, kedy ju naposledy o 19.20 h odprevadil na autobusovú stanicu jej druh a mala ísť autobusom do Hlohovca. Od tej doby nepodala o sebe žiadnu správu a nevedno, kde sa zdržiava.

Popis osoby: 155 cm silnejšej postavy, hnedé oči, čierne vlasy s blond melírom, na ľavom uchu má natrhnutý ušný lalok, materské znamienko na pravom stehne, na pravej časti tváre.

Popis oblečenia: šedé úzke nohavice, hnedé topánky značky adidas, hnedú vestu, modrý sveter

Polícii sa doteraz miestnymi pátracími akciami a previerkami na miestach, kde by sa mohla nezvestná zdržiavať nepodarilo osobu vypátrať, polícia preto žiadam občanov o pomoc pri jej vypátraní. Akékoľvek poznatky k nezvestnej osobe môžu občania oznámiť na telefónne číslo 096110-3370 alebo na linku 158.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Dopravná nehody dvoch kamiónov

2013-03-08 10:30:09 admin

K dopravnej nehode dvoch kamiónov došlo včera (7.3.) po dvadsiatej tretej hodine na diaľnici D1 pri Červeníku v smere od Hlohovca na Piešťany. Poľský kamión, ktorý viedol 41 ročný vodič, bol pravdepodobne pre poruchu odstavený pri krajnici. Prichádzajúci 42 ročný vodič z Česka so slovenským kamiónom si odstavenú nákladnú súpravu neskoro všimol a pravou prednou časťou narazil do jej ľavej zadnej časti. V dôsledku nárazu boli oba kamióny odhodené do priekopy vpravo a zároveň bol zablokovaný pravý jazdný pruh. Poľský kamión bol odstránený z cesty ráno okolo tretej hodiny. Na odstránení slovenského kamióna sa ešte stále pracuje. Pri nehode utrpel český vodič ľahké zranenia, poľský vodič sa nezranil. Dopravná nehoda sa zaobišla bez alkoholu. Polícia presné príčiny dopravnej nehody a mieru zavinenia vyšetruje.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Poľský kamionista nafúkal 2,79 promile

2013-03-08 10:28:51 admin

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu poľského kamióna, ku ktorej došlo v stredu (6.3.) o 16.40 na 41. km diaľnice D1 smerom na Bratislavu. V katastrálnom území obce Voderady vyšiel kamión naložený drevom mimo cestu. V dôsledku toho došlo ku kolízii, pričom jeho náves sa spriečil a na cestu z neho povypadávali drevené brvná, ktoré prevážal. Kamión a vypadnutý náklad zablokovali dva jazdné pruhy diaľnice D1. 45 ročný vodič z Poľska zostal zakliesnený v kabíne, po uvoľnení hasičmi bol prevezený do nemocnice. Dychová skúška na alkohol mu vzhľadom na okolnosti bola vykonaná po dva a pol hodine, kedy nafúkal najprv 1,21 mg a neskôr 1,34 mg (2,79 promile) alkoholu. Keďže vodič viedol vozidlo pod vplyvom alkoholu, bol v nemocnici obmedzený na osobnej slobode, kde ho policajti strážili, aby nemohol utiecť. Vec prevzal na ďalšiu realizáciu vyšetrovateľ, ktorý včera vo večerných hodinách poľského vodiča obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade uznania viny hrozí vodičovi odňatie slobody na dva až päť rokov.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Zlodejov zadržal policajný pes

2013-03-07 15:05:17 admin

Policajný pes zadržal páchateľov krádeže priamo pri čine. V utorok (5.3.) o 00.45h sa páchateľ vlámal do baru v obci Košúty. K narušenému objektu boli vyslané policajné hliadky spolu so psovodom. Po príchode na miesto bolo zrejmé, že na dverách je poškodená mreža a vypáčený zámok. Keďže bol predpoklad, že páchateľ sa nachádza vo vnútri, po márnej výzve, aby páchateľ miesto opustil, policajti do objektu nasadili špeciálne cvičeného psa. Služobný pes bol vpustený do neosvetleného objektu, kde samostatne vykonával svoju prácu. Asi po minúte označil štekaním prítomnosť osoby. Po príchode psovoda na miesto zistil, že jedna osoba sa ukrýva pod stolom a jedna osoba sedí na lavici. Policajt vyzval oboch mužov, aby dali ruky na stôl, čo jeden z nich neuposlúchol, namiesto toho chcel vyskočiť na stôl. V tej chvíli služobný pes muža zadržal zubami za zadnú časť tela. Obaja páchatelia boli na mieste obmedzení na osobnej slobode a predvedení na policajný útvar. Poverený príslušník polície po vykonaní procesných úkonov obvinil z prečinu krádeže dvoch mužov z Galanty, 23 ročného Mária a rovnako starého Mareka. Vo vrecku mali pripravené nakradnuté plastové poháre, hotovosť 200€ a niekoľko desiatok škatuliek s cigaretami. Spoločnosti tak spôsobili škodu za asi 550€. Obaja obvinení boli umiestnení do cely policajného zaistenia s návrhom na ich väzobné stíhanie, pričom Mário bol za takýto trestný čin v minulosti už odsúdený. Jemu hrozí odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky. Marekovi hrozí dvojročné väzenie. Použitie donucovacieho prostriedku , služobného psa, bolo vyhodnotené ako zákonné a opodstatnené.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Policajti zo Serede odhalili drogy

2013-03-01 16:27:53 admin

Policajti zo Serede kontrolovali 26. februára v meste Sereď osobné auto Peugeot s komárňanským evidenčným číslom. Vo vozidle sa nachádzali dvaja muži vo veku 21 a 30 rokov. Počas kontroly uviedli, že čakajú na ďalšieho muža, ktorý si vraj šiel niečo vybaviť. Policajtom tretieho muža popísali. Následne po kontrole pokračovali v hliadkovej službe. Pri prechádzaním Fándlyho ulice spozorovali osobu, ktorá zodpovedala popisu tretieho muža. Keď muž zbadal hliadku polície, siahol si do vrecka a niečo vyhodil na zem. Policajti ho vyzvali, aby predložil veci pochádzajúce z trestnej činnosti, pričom zo zeme zdvihol predmet, ktorý zahodil. V bielom papierovom servítku sa nachádzali dve skúmavky, v ktorých bola biela kryštalická látka. Policajti muža obmedzili na osobnej slobode a zaistené veci zaslali na expertízu. Tá potvrdila, že sa jedná o metamfetamín, z ktorého by sa dalo vyrobiť minimálne 40 jednorazových dávok drogy. Vyšetrovateľ muža obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. Za takýto skutok hrozí obvinenému mužovi zo Šurian trest odňatia slobody na štyri až desať rokov

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Dvaja muži podozriví z podpálenia auta

2013-02-27 10:40:41 admin

Polícia obvinila dvoch mužov z prečinu poškodzovania cudzej veci. 6. decembra o 22.10h v Senici na ulici Sv. Cyrila a Metoda neznámy páchateľ podpálil zaparkované osobné auto Škoda Octavia. Privolaní hasiči požiar uhasili a podľa odborného vyjadrenia bol spôsobený cudzím zavinením, na prednom svetlomete bolo auto poliate horľavou kvapalinou. Požiarom vznikla na aute škoda 2000,-€, udalosť sa zaobišla bez zranení osôb. Senickí policajti skutok objasnili a obvinili dvoch mužov. Prečinu poškodzovania cudzej veci spolupáchateľstvom čelí 35 ročný Miroslav a 25 ročný Peter, obaja zo Senice. V prípade uznania viny im hrozí odňatie slobody na jeden rok.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Vodič zaspal za volantom

2013-02-27 10:36:03 admin

V čase o 05.35 (26.02.) došlo pri obci Horné Saliby k dopravnej nehode medzi dvomi nákladnými autami. 37 ročný vodič z Galanty viedol Fiat Ducato po ceste druhej triedy od Horných Salíb smerom na Matúškovo. Počas jazdy pravdepodobne za volantom zaspal, prešiel do protismeru, kde sa bočne zrazil s nákladným Ivecom. 52 ročný vodič Iveca z okresu Levice sa pri nehode ľahko zranil. Obaja vodiči sa podrobili dychovej skúške na alkohol, ktorej výsledok bol negatívny. Vodič Fiatu je podozrivý z toho, že sa nevenoval plne vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, čím sa dopustil porušenia povinností vodiča.

Nehodu zapríčinila spolujazdkyňa

25 ročný vodič z Banky viedol osobné auto Citroen Xsara Picaso v obci Vinohrady nad Váhom v smere na Šintavu. Počas jazdy vyšiel vozidlom na pravý okraj cesty, kde jeho spolujazdkyňa bezdôvodne zasiahla do vedenia vozidla. Spolujazdkyňa sediaca vedľa vodiča sa zľakla a náhle strhla riadenie doľava. Následkom toho auto dostalo šmyk, vyšlo z cesty a narazilo do hliníkovje brány rodinného domu. 30 ročná spolujazdkyňa z Vinohradov nad Váhom spôsobila šmyk auta a zapríčinila dopravnú nehodu. Dychovou skúškou jej nebolo zistené požitie alkoholu, utrpela drobné poranenia, ktoré jej boli jednorazovo ošetrené. Svojim konaním porušila povinnosti účastníka cestnej premávky, za čo jej polícia udelila blokovú pokutu

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Mladíci jazdili pod vplyvom alkoholu

2013-02-25 10:24:37 admin

Policajti zo Šoporne obvinili 19 ročného muža z Pustých Sadov z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Obvinený muž viedol 24. februára osobné auto Volkswagen v smere od Paty na Pusté Sady. Vodiča zastavila a kontrolovala hliadka zo Šoporne. Vodič sa pri kontrole odmietol podrobiť dychovej skúške, avšak po opätovnom poučení sa dychovej skúške podrobil. Policajti mu namerali 1,63 promile alkoholu. Mladému mužovi za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.
Z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky policajti obvinili aj 17 ročného mladíka z Trnavy. Obvinený mladík viedol v ranných hodinách 23. februára osobné auto Škoda po Ul. Spartakovskej v Trnave. Vodiča zastavovala hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky pomocou svetelného znamenia. Mladík vozidlom odbočil k bytovému domu, avšak neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a narazil do kovového plota ohradzujúceho smetné nádoby. Policajti následnou kontrolou zistili, že mladík nie je držiteľom vodičského oprávnenia a podrobili ho dychovej skúške, ktorou mu namerali 2,06 promile alkoholu. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Policajti v Dunajskej Strede odhalili nedovolené ozbrojovanie

2013-02-24 16:19:44 admin

Na základe podozrenia z nedovoleného ozbrojovania a následného operatívneho rozpracovania vykonala dunajskostredská polícia koncom minulého roka dve domové prehliadky. V obci Povoda našli pri nej pušku ruskej výroby bez zásobníka s namontovaným optickým zameriavačom, 2 pušky nemeckej výroby a brokovnicu talianskej výroby. Zaistené zbrane sa podrobili expertíznemu skúmaniu, ktoré potvrdilo, že zaistené zbrane podliehajú povoľovaciemu konaniu alebo evidenčnej povinnosti. V tejto súvislosti vyšetrovateľ obvinil 64 ročného muža zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Počas domovej prehliadky v Dunajskej Strede zaistili policajti jednu podomácky upravenú guľovnicu ruskej výroby, ktorá je zakázanou zbraňou, jednu jednovýsterelovú malokalibrovku bližšie nezistenej výroby, ktorá podlieha ohlasovacej a evidenčnej povinnosti. Ďalej niekoľko desiatok nábojov rôzneho kalibru, ktoré môže nadobudnúť do vlastníctva len držiteľ zbrojného preukazu, držiteľ zbrojnej licencie alebo držiteľ zbrojného sprievodného listu na trvalý vývoz. Zaistené veci bez povolenia držal 29 ročný muž z Dunajskej Stredy, ktorého vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. V zmysle zákona možno za takéto skutky uložiť odňatie slobody na tri až osem rokov.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

V Šoporni kradol 22 ročný mladík

2013-02-24 16:14:46 admin

Policajti zo Šoporne obvinili 22 ročného mladíka z prečinu porušovania domovej slobody a prečinu krádeže. Obvinený muž zo Šoporne sa 12. februára dopoludnia vlámal do rodinného domu na Sereďskej ulici v Šoporni. Z domu následne odcudzil elektroniku v celkovej hodnote 1000,-€. Obvinený mladík sa momentálne nachádza vo väzbe. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Vodič mal v sebe takmer štyri promile alkoholu

2013-02-19 08:43:18 admin

V cele policajného zaistenia skončil vodič Renaultu. V nedeľu (17.2.) o 08.55h jazdil po Špačinskej ulici v Trnave, pričom policajtom pohotovostnej motorizovanej jednotky sa niečo nezdalo, tak ho zastavili. Počas kontroly policajti vodiča podrobili dychovej skúške na alkohol, ktorou mu namerali 1,88 mg, čo je v prepočte 3,92 promile alkoholu. 33 ročný Peter z Trnavy viedol vozidlo v stave vylučujúcom spôsobilosť, preto mu polícia ďalšiu jazdu zakázala. Nakoľko svojim konaním mohol ohroziť život alebo zdravie ľudí alebo spôsobiť značnú škodu na majetku, poverený príslušník ho obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Podľa zákona je možné uložiť za takýto skutok trest odňatia slobody na jeden rok.

Polícia v Trnavskom kraji odhalila v uplynulom týždni 49 prípadov jazdy pod vplyvom alkoholu (spolu do jedného aj nad jedno promile). V 31 prípadoch jazdili pod vplyvom alkoholu vodiči motorových vozidiel, v 18 prípadoch cyklisti.

Jazda pod vplyvom alkoholu je jedným z porušení pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom, ako aj jednou z častých príčin dopravných nehôd. Alkohol znižuje pozornosť vodičov, má za následok ďalšie možné porušenia pravidiel cestnej premávky, nebezpečne znižuje reakčnú schopnosť v prípade kolízií. Dopravné nehody pod vplyvom alkoholu sa neraz končia tragicky a doplácajú na ne aj nevinní účastníci.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Pri protidrogovej akcii zaistili policajti vyše 3000 dávok metamfetamínu

2013-02-15 23:34:59 admin

Špecializované útvary Prezídia PZ v súčinnosti s trnavskou políciou vykonali v stredu (13.2.) akciu zameranú na odhalenie drogovej trestnej činnosti. Na základe operatívneho rozpracovania vykonali príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), Lynx comando (útvar osobitného určenia) a trnavskí policajní vyšetrovatelia tri domové prehliadky a prehliadky dvoch osobných áut. Akcia začala krátko po 14.00h zastavením osobného auta BMW v blízkosti čerpacej stanice Zeleneč. Muž sediaci v aute sa v okamihu, ako bol zadržiavaný políciou, chcel zbaviť drog, ktoré zabalené v ponožke vyhodil von. Po prehliadke auta nasledovali domové prehliadky v meste Trnava na uliciach Čajkovského, Komenského a Vajanského. V rukách polície skončilo celkom 5 osôb, tri z nich sú zadržané a dve boli prepustené. Policajný vyšetrovateľ obvinil 24 ročného muža z Trnavy z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Podozrivý je z toho, že zadovážil takmer 200g metamfetamínu, ktoré predstavujú minimálne 3000 dávok drogy. Polovice materiálu sa pri zadržiavaní chcel zbaviť a druhá polovica bola nájdená v pivničných priestoroch patriacich k jeho bytu. Hodnota zaistených drog na čiernom trhu by predstavovala takmer 4000,-€.
Ďalej polícia počas akcie zaistila dve striekačky s kryštalickými látkami, dve vrecúška so sušenou rastlinou, sedem škatuliek s liečivami, digitálne váhy, rôzne predmety používané pri výrobe a distribúcii drog. Kriminalistickí technici zaistili viacero ďalších stôp, ktoré boli zaslané na vyhodnotenie na kriminalisticko expertízny ústav. Polícia v súčasnosti pokračuje vo vyšetrovaní a vykonáva ďalšie procesné úkony.
Na obvineného muža vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade uznania viny mu za takýto skutok spáchaný vo väčšom rozsahu hrozí odňatie slobody na desať až pätnásť rokov

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Zlodejka ukradla staršej žene kabelku. Mala v nej celoživotné úspory.

2013-02-14 16:17:08 admin


Polícia vyšetruje prečin krádeže, ku ktorému došlo 2. februára asi o 10.30h v piešťanskom nákupnom centre. 76 ročná si pani počas nakupovania v supermarkete zavesila kabelku na nákupný vozík. Hoci bola v blízkosti vozíka, páchateľ využil jej chvíľkovú nepozornosť a kabelku jej ukradol. Pani v nej mala 18900,-€ uložených v obálke, ktoré predstavovali jej celoživotné úspory a chcela ich venovať dcére na opravu okien. Okrem vysokej hotovosti mala v kabelke peňaženku so 60,-€, osobné doklady, mobilný telefón a kľúče od bytu. Ženu podozrivú z tejto krádeže zachytila priemyselná kamera. Polícia žiada občanov, ktorí ženu na obrázku spoznali, aby kontaktovali políciu v Piešťanoch na čísle: 0961 14 3705. Vzhľadom na výšku spôsobenej škody za takýto skutok hrozí odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky.
Polícia opätovne pripomína občanom, aby nezabúdali, že zlodejovi na krádež stačí niekoľko sekúnd. Počas nakupovania v žiadnom prípade netreba nechávať svoje veci bez dozoru. Zlodeji si často vyhliadnu práve starších ľudí, ktorí zvyknú byť menej obozretní. Odporúčame kabelky počas nákupov držať v ruke, nikdy ich neponechajte voľne v košíku.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Živil sa predajom drog, skončil v rukách polície

2013-02-13 14:26:05 admin


Na základe operatívneho rozpracovania a príkazu súdu vykonali galantskí policajti, spoločne s pohotovostným policajným útvarom, v byte v Seredi domovú prehliadku. Podozrenie z drogovej trestnej činnosti sa polícii potvrdilo. Len 23 ročný mladík, ktorý užíval byt, na výzvu príslušníkov polície dobrovoľne vydal 20 zatavených plastových injekčných striekačiek. V nich sa nachádzal kryštalický materiál, ktorý bol expertíznym skúmaním potvrdený ako metamfetamín. Zaistené množstvo látky by zodpovedalo minimálne 4081 dávkam drogy. Ďalej počas domovej prehliadky zaistili policajti takmer 4000,- €, ktoré boli získané z predaja drog. Polícia mladého muža zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ ho včera (13.2.) obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, pričom ako 20 ročný bol už za takýto čin odsúdený. Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade uznania viny hrozí mladému mužovi odňatie slobody na desať až pätnásť rokov.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Dopravná nehoda autobusu a dvoch osobných áut

2013-02-13 14:20:19 admin

Polícia dokumentuje dopravnú nehodu, ktorá sa stala krátko po 13.00 hod. Na ceste medzi Kútmi a Holíčom pri odbočke na Gbely došlo k dopravnej nehode medzi autobusom a dvomi osobnými autami. Podľa predbežných zistení k nehode došlo tak, že na osobnom aute Mazda sa otvorila kapota. Jeho vodič zastavil, za ním idúci Peugeot stačil zabrzdiť, no vodička Škody Octavia narazila zozadu do Peugeotu. Náraz auto odhodil do protismeru, kde sa zrazilo s práve prichádzajúcim autobusom. Auto po zrážke začalo horieť. Podľa prvotných informácií sa pri nehode zranilo celkom 5 osôb. Dvaja pasažieri z autobusu utrpeli ľahké a dvaja ťažké zranenia. 23 ročná vodička Octavie z Gbelov sa zranila ťažko. 41 ročný vodič autobusu zo Skalice sa nezranil, dychová skúška na alkohol u neho bola negatívna. Vodičke Octavie bude odobratá krv na prípadné zistenia alkoholu. V autobuse sa viezlo asi 50 osôb, ktoré boli prevezené z miesta nehody. Na mieste nehody je cesta neprejazdná, polícia odkláňa dopravu po okolitých trasách

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Okradla len desaťročné dievča

2013-02-13 14:17:52 admin

Polícia vypátrala ženu, ktorá je podozrivá z okradnutia len desaťročnej dievčiny. Začiatkom decembra v Trnave na konci ulice M.S. Trnavského pri križovatke s Halenárskou pristúpila k dievčaťu neznáma žena. Prihovorila sa jej a pýtala sa na cestu v meste. Popri tom ju upozornila, že má rozopnutú náušnicu na pravom uchu a chcela jej ju zapnúť. Avšak, údajne jej to nešlo a tak jej rozpla aj druhú náušnicu a dala jej ju dole z ucha. Pohybom ruky naznačila, že náušnice dáva do kabelky mladej dievčiny. Potom s ňou ešte pokračovala kúsok v ceste až na Trojičné námestie, kde sa vzdialila na vianočné trhy. Vo chvíli, ako sa od nej odčlenila, si poškodená skontrolovala kabelku, no žiadne náušnice v nej neboli. Odcudzením zlatých náušníc vznikla majiteľovi škoda 50,-€. Polícia podozrivú ženu zakrátko vypátrala a z krádeže obvinila 37 ročnú, v minulosti už trestanú, Blanku z Trnavy. Ak ju súd uzná vinnou, môže jej zmysle zákona uložiť trest odňatia slobody až na dva roky.
Aj na tomto prípade vidno, že vynaliezavosť zlodejov je bezhraničná a neváhajú okradnúť a ľsťou prekabátiť ani deti. V takýchto prípadoch odporúčame, nepripustiť si cudzieho človeka takpovediac na telo, lebo nepoznáme jeho pohnútky. Zdanlivé milé správanie a ochota pomôcť sa môže obrátiť proti nám. Rodičia by mali deti na takéto konanie upozorniť, dať im zopár rád ako sa správať v takých situáciách a zároveň ich poučiť, aby ihneď kontaktovali políciu na čísle 158.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Polícia pre nepriaznivé počasie prijíma opatrenia na sprejazdnenie ciest

2013-02-13 14:15:48 admin

Kalamitný stav počasia pretrváva, z dôvodu uzatvorenia hraničného prechodu Rajka sa komplikuje doprava kvôli odstaveným kamiónom. Polícia okamžite začala vzniknutú situáciu operatívne riešiť. Cestou operačných stredísk sme zabezpečili, aby Česká a Poľská republika zastavila premávku kamiónov na naše územie. To znamená, že už pred vstupom na územie Slovenskej republiky sú kamióny odstavované na odstavných plochách. Cieľom je zabránenie tvorby ďalších kolón a tým aj sprejazdnenie ciest.

Maďarsko uzatvorilo do odvolania diaľničný hraničný prechod Rajka pre nákladné motorové vozidlá. Z dôvodu odstavených nákladných vozidiel sa komplikuje doprava na viacerých úsekoch ciest. V teréne je maximálny počet policajtov, ktorí usmerňujú dopravu. Vyzývame vodičov, aby sa riadili ich pokynmi.

Trnavská polícia nákladné vozidlá nad 7,5 tony smerujúce po diaľnici D1 v smere na Bratislavu otáča späť na križovatke Voderady smerom na rýchlostnú cestu R1. Na diaľnici D1 je zhustená premávka z dôvodu, že v pravom jazdnom pruhu sú odstavované nákladné vozidlá a doprava pre osobné vozidlá je smerovaná do jedného jazdného pruhu. Dopravná situácia je značné komplikovaná. V prípade, že vodiči smerujú do Bratislavy, vyzývame ich, aby použili starú cestu.

Upozorňujeme vodičov, aby zvýšili pozornosť za volantom. Nakoľko sa na vozovke nachádza vrstva kašovitého snehu, tak okrem zvýšenej pozornosti, je potrebné znížiť rýchlosť a dodržiavať bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami. Dodržiavaním týchto zásad sa tak vyhnete zbytočným kolíznym situáciám.
Zvýšená opatrnosť je na mieste aj v prípade ostatných účastníkov, najmä chodcov. Tí by mali dávať pozor hlavne na priechodoch pre chodcov. Treba si uvedomiť, že brzdná dráha vozidla sa pri zasnežených cestách predlžuje, preto pri nepozornom vkročení na vozovku sa tak vystavujú možnému riziku stretu s vozidlom.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Polícia pri zákroku v Piešťanoch zaistila heroín

2013-02-11 10:49:18 admin

 

V súvislosti so štvrtkovým  (7.2.) zákrokom pohotovostného policajného útvaru v Piešťanoch na odhalenie drogovej trestnej činnosti, obvinila polícia dvoch podozrivých mužov. 48 ročného štátneho príslušníka Srbskej republiky, trvale bývajúceho v Piešťanoch, obvinil vyšetrovateľ z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Obvinený Srb je podozrivý z toho, že vo svojom dome prechovával drogy, z ktorých na parkovisku predal 34 ročnému Ivanovi 6 skladačiek. Po zákroku pred obchodným domom polícia následne vykonala domovú prehliadku v byte Srba. Pri nej zaistila 8 škatuliek heroínu s prímesou kofeínu a paracetamolu, pričom zo zaisteného množstva by bolo najmenej 344 jednorazových dávok drogy. 34 ročného Ivana z okresu Nové Mesto nad Váhom vyšetrovateľ obvinil z drogovej trestnej činnosti, nakoľko je podozrivý, že na parkovisku pred obchodným domom zakúpil pre vlastnú potrebu 6 dávok heroínu. Mladší z obvinených bol prepustený zo zadržania a polícia ho stíha na slobode. V prípade uznania viny mu hrozí odňatie slobody až na päť rokov. Starší je stíhaný väzobne, pričom ho polícia už eskortovala do výkonu väzby. Jenu hrozí odňatie slobody na štyri až desať rokov.

 

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Neúspešný pokus o krádež bankomatu

2013-02-08 15:40:04 admin

Dvaja neznámi páchatelia sa dnes (08.02) v noci asi o 02.30h pokúsili v obci Sládkovičovo ukradnúť bankomat. Maskovaní páchatelia najprv rozbili výklad na predajni, kde sa bankomat nachádzal. Za pomoci lana ho autom chceli vytrhnúť z miesta, avšak sa im to nepodarilo, nakoľko sa lano pretrhlo. Polícia ihneď zahájila pátranie po páchateľoch a v súčasnosti prebiehajú ďalšie operatívne a vyšetrovacie úkony. Polícia vec vyšetruje ako poškodzovanie cudzej veci a pokus krádeže.

Posted in: NezaradenéPolicajné správy Read more... 0 comments

11. 2. si pripomenieme Európsky deň 112

2013-02-07 23:25:37 admin

Európska únia (EÚ) si symbolicky 11. februára piaty rok po sebe pripomenie Európsky deň čísla tiesňového volania 112. Tento deň je jedinečnou príležitosťou každého členského štátu EÚ priblížiť občanom číslo, ktoré im môže zachrániť život. Do osláv Európskeho dňa 112 sa zapojí aj Slovensko.
Napriek tomu, že číslo 112 funguje v EÚ už viac ako dvadsať rokov, len jeden zo štyroch Európanov vie o tom, že je použiteľné vo všetkých 27 štátoch EÚ. Slovensko patrí ku krajinám s nadpriemerným povedomím o 112 ako jednotnom európskom čísle tiesňového volania (47 percent, prieskum Eurobarometer publikovaný 2012).
Tento rok sa do zorganizovania Dňa 112 plánuje zapojiť viac ako 25 európskych krajín. Vo väčšine z nich sa uskutočnia prezentácie o čísle tiesňového volania 112 na školách či Dni otvorených dverí na centrách príjmu tiesňového volania na 112. „Množstvo krajín podieľajúcich sa na organizácii Dňa 112 zdôrazňuje dôležitosť zvyšovania povedomia o čísle tiesňového volania 112 na úrovni EÚ, predovšetkým v priebehu tohto roka – Európskeho roka občanov. Väčšie povedomie a vyššia kvalita služieb poskytovaných prostredníctvom 112 sú v každom prípade veľkým prínosom nielen pre Európanov pohybujúcich sa v rámci jednotného európskeho trhu, ale taktiež pre tiesňové služby každoročne riešiace stovky miliónov tiesňových hovorov,“ povedal Olivier Paul Morandini, prezident Asociácie európskeho čísla tiesňového volania (EENA).
Na Slovensku sa 11. februára budú konať v siedmich krajských mestách propagačné aktivity, ktoré sú zamerané najmä na deti a mládež. Práve deti a mladiství sú skupinou, ktorá je pomerne častým pôvodcom neoprávnených volaní. Osvetou chce Ministerstvo vnútra SR prispieť k zvýšeniu povedomia o správnom používaní čísla 112, a tým aj k zníženiu neoprávnených hovorov. „Zároveň v časoch, keď slovenskí občania v čoraz väčšej miere cestujú za prácou, štúdiom či zábavou, chceme upriamiť pozornosť na existenciu európskeho čísla tiesňového volania 112, vďaka ktorému môže byť našim občanom poskytnutá pomoc v tiesni nielen na Slovensku, ale aj inde v EÚ,“ povedal štátny tajomník ministerstva vnútra SR Jozef Buček.
Koordinačné strediská integrovaného záchranného systému (KS IZS), ktoré prijímajú tiesňové volania na 112, pripravili pre pozvaných žiakov najmä základných škôl bohatý program. V Bratislave, Trnave, Nitre, Trenčíne, Žiline, Banskej Bystrici a Prešove budú mať deti možnosť zoznámiť sa s fungovaním čísla 112, náročnou prácou operátorov a činnosťou KS IZS. Pripravené sú prezentácie zložiek IZS, v niektorých mestách aj ukážky techniky a činnosti záchranných zložiek, najmä hasičov, záchrannej zdravotnej služby a polície. Chýbať nebudú ani ukážky poskytovania prvej pomoci. Žiaci a pedagógovia dostanú informačné materiály o čísle 112. V Nitre sa predvedie aj Kontrolné chemické laboratórium civilnej ochrany, V Trenčíne Banská záchranná služba, mestská polícia a v Prešove horskí záchranári, Slovenský červený kríž a 2. mechanizovaná brigáda ozbrojených síl SR.
Najväčšiu účasť, asi 460 návštevníkov, očakáva KS IZS v Trenčíne, ktoré pripravilo aj ukážku simulovanej autonehody na Mierovom námestí. V Košiciach pri príležitosti Európskeho dňa 112 vyhlásia výtvarnú súťaž s tematikou čísla tiesňového volania 112 pre žiakov základných škôl v kraji. K Dňu 112 sa viaže aj výtvarná súťaž na tému Ako predchádzame nehodám a úrazom v cestnej premávke, ktorú vyhlásia pre deti materských, základných a stredných škôl v Trenčianskom kraji.

Účasť médií je vítaná!. Harmonogram osláv Dňa 112 na jednotlivých KS IZS je v ďalšej prílohe. V prípade záujmu o detailnejšie informácie kontaktujte Komunikačný odbor Kancelárie ministra vnútra SR.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody

2013-02-07 10:53:03 admin

Polícia žiada o pomoc občanov pri zisťovaní svedkov dopravnej nehody, ktorá sa stala 21. februára 2012 o štvrť na šesť ráno na Hodskej ulici v Galante. 26 ročná vodička zo Sládkovičova viedla auto Peugeot po Hodskej ulici smerom do mesta. Pri budove daňového úradu sa dostatočne nevenovala riadeniu vozidla a pri predbiehaní narazila do zadnej časti bicykla, ktorý viedla 33 ročná cyklistka z Galanty. V dôsledku zrážky cyklistka spadla na zem, pričom utrpela ťažké zranenia. Alkohol u účastníkov dopravnej nehody zistený nebol. Akékoľvek informácie, ktoré by pomohli objasniť dopravnú nehodu oznámte na ktoromkoľvek útvare PZ alebo na telefónom čísle 0961123613.

Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Analýza dopravných nehôd za účasti cyklistov v okrese Galanta za rok 2012

2013-02-06 21:33:41 admin

 

Polícia v okrese Galanta za rok 2012 eviduje celkom 23 dopravných nehôd za účasti cyklistov, ktorých počet predstavuje oproti predošlému obdobiu nárast o 1 dopravnú nehodu. Počet usmrtených osôb s porovnaním predchádzajúceho obdobia nezaznamenal nárast ani pokles. Počet ťažko zranených osôb v porovnaní s minulým obdobím zaznamenal nárast o 2 osoby. V počte ľahko zranených osôb sme zaznamenali pokles o 5 osôb. Tak ako v roku 2011, tak aj v roku 2012 polícia v Galante eviduje 4 dopravné nehody s alkoholom.

[table  colalign=“center|center|center|center|center|center|center“]
Obdobie,celkom DN,Usmrtení,Zranení,Hmotná škoda v EUR,Alkohol pri DN
~,~,~,tazko,lahko,~,~
Rok 2012,23,1,6,10,25390,4
Rok 2011,22,1,4,15,15240,4
Rozdiel,+1,0,+2,-5,+10150,0
[/table]
Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Dopravná nehodovosť v okrese Galanta

2013-01-10 10:34:32 admin

Na území okresu Galanta bolo za obdobie mesiaca december 2012 evidovaných a políciou riešených celkom 16 (-2) dopravných nehôd (ďalej len ,,DN“), pri ktorých nebola usmrtená žiadna osoba (-1). Ťažko sa nezranil nikto (-4) a ľahko sa zranilo 8 osôb (+2). Alkohol bol zistený pri 3DN, čo predstavuje rovnaký počet v porovnaní s decembrom minulého roka.

Najčastejšou príčinou dopravných nehôd bolo v okrese Galanta porušenie základných povinností vodiča, rýchlosť jazdy a nedanie prednosti. Okresný dopravný inšpektorát v  Galante apeluje nielen na vodičov, ale všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky a boli voči sebe ohľaduplní.

Polícia bude aj naďalej vykonávať kontroly zamerané na jazdu pod vplyvom alkoholu, porušovanie základných povinností vodiča, ako aj kontroly na dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy vodičmi motorových vozidiel. Pri zistení priestupkov bude polícia aj naďalej pristupovať k horným hraniciam sadzby pri ukladaní sankcie.

 


Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments

Poľský vodič kamióna nafúkal vyše tri promile

2012-12-04 10:44:59 admin

Na políciu v Trnave telefonovali v nedeľu dopoludnia viacerí motoristi, že po rýchlostnej ceste R1 v smere od Trnavy na Nitru sa pohybuje kamión, ktorý jazdí zo strany na stranu. Operačné stredisko ihneď vyslalo do úseku hliadku diaľničného oddelenia. Po príchode policajtov na miesto bol už kamión havarovaný mimo cesty. V katastrálnom území obce Vlčkovce vyšiel poľský ťahač aj s návesom mimo cestu,  kde zapadol. Vodič sa snažil vyjsť späť na rýchlostnú komunikáciu a pokračovať v jazde. V tom mu však už policajti zabránili. Hliadka diaľničného oddelenia skontrolovala vodičovi doklady potrebné na vedenie a premávku vozidla a podrobila vodiča dychovej skúške. O 09.50 h mu namerali 1,33mg (2,77 promile) a o pol hodinu neskôr „nafúkal“ ešte viac, 1,45mg, čo je až 3,02 promile alkoholu. Polícia 55 ročného poľského vodiča zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ v pondelok (3.12.) muža už obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Odňatím slobody na dva až päť rokov sa v zmysle zákona páchateľ potrestá, ak vykonáva v stave vylučujúcom spôsobilosť, ktorý si privodil vplyvom návykovej a vykonáva činnosť, pri ktorej by mohol ohroziť život alebo zdravie ľudí alebo spôsobiť značnú škodu na majetku pri výkone zamestnania. V tomto prípade profesionálny poľský vodič viedol kamión o celkovej hmotnosti asi 21 t.

 


Posted in: Policajné správy Read more... 0 comments